1. Május 2022 tól 06:00
2022. Május 1. 06:00-tól
Komáromi napok - Május 1.

06.00 „Komárom polgármesterének nagydíja” – hagyományos nemzetközi horgász verseny 12. évfolyama (Holt-Vág)

09.00 – 12.00 és 13.00-18.00 Vasútmodell kiállítás (vasútállomás 1. vágány)

10.00 Megemlékezés és koszorúzás az 1919-es áttörés 102 áldozatának tömegsírjánál (Katolikus temető)

10.00 – 19.00 A Komáromi Helios fotóklub fotópiknikje (a Zichy palota udvarában és az Európa udvarban)

10.00 – 20.00 Ganzer Katalin Mária, Bencsics Varga Mariska és Bencsics Ákos kiállítása (Európa udvar 1.)

10.00 – 18.00 Íjász bemutató (Anglia park)

10.00 Nyárindító torna – Summer Body Styling Slávik Éváva és Uhrin Renátával (Sportcsarnok, Sport u.1)

Öregvár; bejárat a Villanytelepi útról

09.00 – 16.00 Öregvár Nap

09.00 2. Komáromi Ostromlakoma – 19. századi szabadtűzi ételek nyilvános főzőversenye nevezés: procastello@komarno.sk

10.00 – 17.00 kézműves foglalkozások, gyermekjátékok

10.15 Hagyományos verkli muzsika a nyitrai Tyjátr Színház előadásában

10.40 Háry, a 70kedő obsitos – a Kuttyomfitty Társulat zenés meseelőadása

11.30 Veterán autók felvonulása és kiállítása

12.00 1848/49-es hagyományőrző katonák bevonulása az Öregvárba

12.10 Herkules, avagy a pokol meghódítása – a Tyjátr Színház szlovák nyelvű hagyományos bábelőadása

13.00 2. Komáromi Ostromlakoma eredményhirdetése

13.00 – 14. 30 fegyverbemutató, lovaglás

15.00 Emlékcsata a komáromi kitörés 173. évfordulója alkalmából

16.00 Az élet és a halál vize – Écsi Gyöngyi meseszínháza

13.30 Az OUCHA Fúvószenekar és a CZMMA zene- és tánctagozatos növendékeinek közös előadása (a Tiszti Pavilon amfiteátruma)

14.00 Klapka György szobrának megkoszorúzása a Felvidéki Huszár és Hagyományőrző Egyesület 22. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárata alkalmából (Klapka tér)

14.00 – 17.00 Kalandos délután a Komáromi Animátorokkal – játékok, versenyek gyermekek számára (Anglia park – a Gyermekpark előtt)

14.00 – 17.00 Mediball labdajáték bemutató (Anglia park)

14.00 – 16.00 Ninja csoportos edzés Farkas Lászlóval (Sportcsarnok, Sport u.1)

14.30 Zumba flash mob – zumba mindenkinek Viola Klaudiával (Klapka tér – nagy színpad)

15.30 Borostyán együttes koncertje (a Tiszti Pavilon amfiteátruma)

15.30 Wolf stret music koncert (Borok utcája – színpad)

15.04 Boszorkány – a „Slovenskí rebeli” társulat zenés-táncos színházi előadása (a Matica slovenská székháza)

16.00 Nyitott kapuk napja a Menházban (Menház – zsinagóga)

17.00 Modus Memory koncert (Klapka tér – nagy színpad)

18.00 Memoria Társulat koncert (a Tiszti Pavilon amfiteátruma)

18.45 Koral Tribute Band koncert (Klapka tér – nagy színpad)

20.30 Emmer Péter koncert (Klapka tér – nagy színpad)

Egyéb események
31.
Július 2022
ČEKU – Čerňansky Rudolf-ČEKU…
18:30 -
30.
Július 2022
Devil Remember Party III.
22:00 -
30.
Július 2022
A 25. Nemzetközi Kamarazenei…
18:00 -
29.
Július 2022
A 25. Nemzetközi Kamarazenei…
18:00 -