Mesto
Komárno
Kde to dýcha históriou
Mestské kultúrne stredisko Béni Egressyho / Egressy Béni Városi Művelődési Központ
12. marec 2024 od 19:00
2024. marec 12. 19:00-od
Ferenczi György és az 1-ső Pesti Rackák & Mountain Music Ambassadors /// koncert

Študenti a profesori Katedry ľudovej hudby Morehead State University (Kentucky, USA) – s podporou Kultúrnej agentúry Petőfi, strávia týždeň v Maďarsku ako hostia kapely Györgya Ferencziho a 1-ső Pesti Rackák. Títo výborní hudobníci navštívia aj Komárno – na ich koncert sa môžeme tešiť v Mestskom kultúrnom stredisku Béni Egressyho v Komárne.

Na katedre “Kentucky Center for Traditional Music” univerzity Morehead State University sa študenti učia tradičné americké hudobné žánre, pričom so svojimi učiteľmi cestujú po svete, od Číny po Írsko, a teraz už tretí rok po sebe navštívia aj Maďarsko – na Slovensku zahrajú poprvýkrát. Vďaka maďarsko-americkému štipendijnému programu študentmi univerzity sú aj maďarskí talentovaní hudobníci.

Počas tohto jedinečného a neopakovateľného večera zaznie na pódiu americká aj maďarská ľudová hudba v podaní Lucy Becker, Piroska Hoppál, Csenge Ladányi, Thomasa Lyngklipa, Roberta Myersa, Mártona Pacherta a Barna Turiho v skupine pod vedením Daxsona Lewisa a Ruth McLainovej a nebude chýbať ani maďarský „patrón“ programu, skupina 1. Pesti Rackák s Györgyom Ferenczim.

Vstupné: 12€

Podujatie podporila Kultúrna agentúra Petőfi.