Mesto
Komárno
Kde to dýcha históriou
Dôstojnícky pavilón (veľká sála) / Tiszti Pavilon (díszeterem)
2. február 2024 od 18:00
2024. február 2. 18:00-od
Ľubomír Gašpar Quartet feat. Roby Lakatos / koncert

Roby Lakatos je medzinárodne uznávaný maďarský husľový virtuóz, ktorý je priamym potomkom legendárneho skladateľa a majstra verbunku Jánosa Bihariho, jedného z virtuózov maďarského romantizmu. Roby Lakatosova hra na husliach vďaka jeho epochálnemu talentu a profesionálnej podpore Yehudi Menuhina zaznela na koncertoch od Carnegie Hall cez Vatikán až po Londýnsku Albert Hall. Krajiny po celom svete ocenili jeho hudobnú veľkosť prestížnymi cenami a inými vyznamenaniami. Roby Lakatos sa okrem iných vyznamenaní stal čestným občanom Mexika a v roku 2021 získal prestížnu hudobnú cenu španielskeho ministerstva kultúry v Madride, ktorá sa udeľuje dielam hudobných talentov ako Alfred Brendel, Shlomo Mintz, Michael Nyman a Krzysztof Penderecki.

Ľubomír Gašpar vyrastal na folklóre, vyštudoval klasickú hudbu a jazz. Je držiteľom cien Radio Head Awards za album „The Point of view“. Cimbal vníma z iného uhla pohľadu, využíva zvuky, ktoré ponúka a prepája ho s hudobnými prvkami, ktoré nie sú typické pre cimbal. Rád čerpá z folklóru rôznych národov a spája ho s jazzom a inými žánrami. Hrá v úspešných zoskupeniach na cimbale – Ľubomír Gašpar Cimbal Project, Manuša, Roby Lakatos ensemble a na kontrabas v zoskupení Sole. Ľubomír Gašpar si svojou hudobnou cestou vytvoril vlastný hudobný podpis.

Koncertné turné Ľubomír Gašpar feat. Roby Lakatos z verejných zdrojov podporil KULTMINOR – Fond na podporu kultúry národnostných menšín


Ďalšie podujatia
26.
júl 2024
TriTon
20:00 -