Mesto
Komárno
Kde to dýcha históriou
6. Jun 2024 7:51
2024. Jun 6. 7:51
Chráňme si naše komunitné priestory

Obyvatelia predložili niekoľko pripomienok týkajúcich sa parkovania pred kúpaliskom. Sadzby boli zvýšené a časové rozpätie, v ktorom sa vyberá parkovné, bolo predĺžené. Hlavným dôvodom zavedenia je regulácia parkovania z nasledujúcich dôvodov.
Viac ako 450 bezplatných parkovacích miest je k dispozícii 150 – 200 metrov od vchodu na kúpalisko (pred športovou halou a na veľkom parkovisku pri pevnosti) kam sa krátkou prechádzkou dostaneme z pohodlného a bezplatného parkoviska.
V priestore pred kúpaliskom je parkovanie určené najmä pre zdravotne postihnuté osoby, ktoré prichádzajú za účelom rehabilitácie. Aj vďaka zvýšeným poplatkom zostane pre nich viac voľných miest. Na júnovom zasadnutí zastupiteľstva sa predloží návrh, ktorý umožní zdravotne postihnutým (držiteľom preukazu ZŤP) parkovať zadarmo na všetkých parkovacích miestach pred kúpaliskom (inde nie).
Priestor pred kúpaliskom s detským ihriskom Cultplay a fitparkom je určený pre rodiny. Bolo by dobré, keby bezpečnosť detí narúšalo čo najmenej áut. Chráňme si naše komunitné priestory.
Ľudia prichádzajúci na bicykli môžu tiež bezpečne parkovať.
V mnohých prípadoch nepríjemnosti spôsobujú autá, ktoré vyvolávajú pobúrenie, hoci len pár metrov od kúpaliska je k dispozícii bezplatné parkovisko. Dôvodom vysokých poplatkov je motivácia parkovať 150 metrov od parkoviska pre zdravých motoristov.
Dôvodom spoplatnenia parkovania (v celom meste) nie sú príjmy, ale regulácia s cieľom obmedziť dlhodobé parkovanie. Aby sa určité oblasti stali obývateľnejšími a aby sa vedome formovali určité časti mesta.

Ďalšie aktuality
Aj ženy postupili do najvyššej ligy

Vedenie mesta dnes prijalo na radnici ženský futbalový tím KFC, ktorý skončil na prvom mieste v majstrovstvách, ktoré sa skončili tento víkend, čím si…

14. 06. 2024
2024. 06. 14.
Zobraziť detail
Biologická regulácia komárov už tretíkrát

Vzhľadom na vysokú hladinu vody sa očakáva nadmerný výskyt komárov vo viacerých regiónoch. Komárno je obklopené viacerými oblasťami, kde voda stúpla a je…

13. 06. 2024
2024. 06. 13.
Zobraziť detail
Renovujú okná na umeleckej škole

V historickej budove umeleckej školy boli okná už veľmi opotrebované a na niektorých miestach boli v havarijnom stave. Na svojom poslednom zasadnutí sa…

7. 06. 2024
2024. 06. 7.
Zobraziť detail
Nové kohútiky v cintoríne

V uplynulých dňoch spoločnosť KOMVaK nainštalovala na katolíckom cintoríne 13 nových vodovodných kohútikov, čím prispela k zlepšeniu podmienok na…

7. 06. 2024
2024. 06. 7.
Zobraziť detail