Mesto
Komárno
Kde to dýcha históriou
22. Dec 2023 14:49
2023. Dec 22. 14:49
Podpora komárňanských detí

Spoločnosť RealK aj tento rok poskytne významnú finančnú podporu deťom v Komárne. Vďaka nej bude v plnej miere pokračovať plavecký výcvik na základných a materských školách. Cieľom samosprávy je zabezpečiť, aby sa všetky deti v Komárne naučili plávať, a RealK je v tomto smere dôležitým partnerom.

Plavecký výcvik bol v Komárne aj v minulosti prioritou, ale finančné ťažkosti v posledných rokoch sťažili plnohodnotné pokračovanie tohto programu. V rámci kurzov sú do výcviku plávania zapojené 3. a 4. ročníky základných škôl a existuje aj špeciálny kurz plávania pre deti z materských škôl. Náklady na plavecký bazén a inštruktorov predstavujú 10 000 EUR. 

Tento projekt už druhýkrát v tomto školskom roku podporila spoločnosť RealK, ktorá  plne pokryla s týmto súvisiace náklady. Prevádzkovateľ čerpacej stanice už niekoľko rokov podporuje vrcholový šport, ale pravidelne podporuje aj deti.

Spoločnosť RealK má dlhodobo záujem podporovať športové aktivity detí v Komárne. Viesť deti od malička k zdravému životnému štýlu a pohybu je pre ich zdravý vývin nevyhnutné. Deti v Komárne majú teraz možnosť využívať plávanie a plavecké kurzy zadarmo a nám robí veľkú radosť, že sme sa mohli finančne podieľať na tomto peknom projekte. Pre spoločnosť  RealK je budúcnosť našich detí veľmi dôležitá, a preto budeme v podpore podobných aktivít pokračovať aj naďalej – povedala Lucia Ficzová, manažérka firmy.

Naším cieľom je, aby sa všetky deti v Komárne naučili plávať, dodal viceprimátor Ondrej Gajdáč, ktorý bol aj trénerom slovenskej juniorskej reprezentácie vo vodnom póle a v bazéne strávil podstatnú časť svojho života. 

Okrem plavárne sa plavecké výcviky organizujú aj na Základnej škole na Ulici práce, ktorá má tiež bazén. Mesto ho v posledných rokoch zrekonštruovala a v súčasnosti v ňom prebieha modernizácia vykurovacieho systému, s týmto súvisiace náklady budú hradené aj z finančných prostriedkov z úspešného projektu.

V tomto školskom roku bude na jeseň a na jar navštevovať plavecký výcvik 551 žiakov základných škôl a 198 detí materských škôl. Vďaka patrí spoločnosti RealK a rodine Mészárosovej, ktorej spoločnosť patrí. V týchto časoch nedostatku je to veľká pomoc. Teší nás, že v Komárne pribúdajú podniky, ktoré sa venujú ušľachtilým iniciatívam. Spoluprácou sa dá realizovať veľa dobrých iniciatív, povedal primátor Béla Keszegh. Tiež dodal, že mesto pripravuje komplexný program, aby sa deti v Komárne viac hýbali, či už v škole, v športových kluboch alebo vo voľnom čase.

Ďalšie aktuality
Biologická regulácia komárov už tretíkrát

Vzhľadom na vysokú hladinu vody sa očakáva nadmerný výskyt komárov vo viacerých regiónoch. Komárno je obklopené viacerými oblasťami, kde voda stúpla a je…

13. 06. 2024
2024. 06. 13.
Zobraziť detail
Renovujú okná na umeleckej škole

V historickej budove umeleckej školy boli okná už veľmi opotrebované a na niektorých miestach boli v havarijnom stave. Na svojom poslednom zasadnutí sa…

7. 06. 2024
2024. 06. 7.
Zobraziť detail
Nové kohútiky v cintoríne

V uplynulých dňoch spoločnosť KOMVaK nainštalovala na katolíckom cintoríne 13 nových vodovodných kohútikov, čím prispela k zlepšeniu podmienok na…

7. 06. 2024
2024. 06. 7.
Zobraziť detail
Chráňme si naše komunitné priestory

Obyvatelia predložili niekoľko pripomienok týkajúcich sa parkovania pred kúpaliskom. Sadzby boli zvýšené a časové rozpätie, v ktorom sa vyberá parkovné, bolo…

6. 06. 2024
2024. 06. 6.
Zobraziť detail