Mesto
Komárno
Kde to dýcha históriou
4. máj 2021 8:36
2021. máj 4. 8:36
Rekonštruujú trh pri pevnosti

Cieľom je vytvoriť pohodlné, kvalitné a dobré trhovisko

Hradný trh, pod múrmi Novej pevnosti, v blízkosti Leopoldovej brány, by fungoval, ak by to umožňovali epidemické obmedzenia. Avšak dovtedy, kým trh povolia, uskutoční sa jeho rekonštrukcia.

Primátor Keszegh Béla uviedol, že atraktívnejšie bude nielen samotné trhovisko, ale aj jeho okolie. Miesto, kde momentálne funguje len blšák, by chceli vhodným spôsobom zakomponovať do vzhľadu a štýlu centra mesta – vyžaduje to aj blízkosť Pevnosti či konferenčného centra Selyeho univerzity, a tak je to v poriadku.

„Hradný trh v Komárne nie je momentálne taký rušný, ako centrálne trhovisko, ale atmosféra blšieho trhu v nedeľu je myslím jedinečná a poskytuje dobrú príležitosť na východzí bod, respektíve na ďalšie kroky na jeho rozšírenie. Trh má veľmi dobrú polohu, ponúka dostatok parkovacích miest, bezplatné parkovanie a mesto sa v budúcnosti nebude vyhýbať prispôsobovaniu verejnej dopravy napríklad v sobotu ale aj počas iných dní, keďže toto miesto by malo byť dostupné pre všetkých. Tiež chceme zriadiť veľké množstvo stojanov na bicykle, teda vytvoriť pohodlný dosah a jedinečnú atmosféru. Čiastočne máme k dispozícii 26 000 eur, ktoré sú určené na rozvoj. Takto by sme chceli zrekonštruovať vnútorný priestor, ktorý sa bude líšiť od spomínaného centrálneho trhu povedzme aj tým, že tu je k dispozícii aj krytá časť, navyše tunajšie drevené domčeky poskytujú omnoho kvalitnejšie možnosti pri predaji“- povedal primátor Keszegh Béla.

V okolí budú obnovené a vydláždené chodníky, ale v blízkej budúcnosti medzi plánmi figuruje aj dôkladná rekonštrukcia vozovky.

„Chceme vytvoriť pohodlné, kvalitné a dobré trhovisko, ktoré je teraz rušné jeden alebo dva dni, ale v budúcnosti ho chceme čo najviac rozšíriť a vytvoriť nové príležitosti. Vybudujeme také trhovisko pod hradnými múrmi, kde budú môcť ľudia ráno prísť na lángoš, alebo voňavý teplý trdelník a pritom si aj nakúpia. Zostáva veriť, že epidemické obmedzenia budú čoskoro zrušené a toto trhovisko sa stane miestom stretnutí, skrátka komunitným miestom, skutočným, živým, miestom Komárňanov, kde sa dozvieme novinky, kde sa môžeme porozprávať, trochu si oddýchnuť a konečne žiť svoj život v Komárne“- uviedol primátor.

Prvá fáza rekonštrukcie hradného trhu sa skončí v máji. Výhodou miesta je, že sa tu nachádza krytá časť, takže daždivé počasie nie je prekážkou predaja a nákupu. Ďalší vývoj osudu hradného trhu však závisí od tých, ktorí ho udržiavajú pri živote: vedomého a angažovaného organizátora a záujmu predávajúcich, pestovateľov a kupujúcich.

 

Ďalšie aktuality
Obnova chodníkov pokračuje

Program obnovy chodníkov bude pokračovať aj v tomto roku v rámci čoho samospráva obnovuje súvislé úseky chodníkov v meste. V tohtoročnom rozpočte je na tento…

12. 04. 2024
2024. 04. 12.
Zobraziť detail
Komárno víta aj motocyklistov

Komárno víta v centre mesta aj motocyklistov, pretože čoraz viac ľudí navštevuje mesto na dvoch kolesách. Z tohto dôvodu boli v centre mesta vyčlenené…

12. 04. 2024
2024. 04. 12.
Zobraziť detail
Vyznačia parkovacie miesta na chodníkoch

Zmenou legislatívy boli zavedené prísne pravidlá parkovania na chodníkoch, čo na niektorých miestach v meste spôsobuje nemalé problémy. V spolupráci so…

12. 04. 2024
2024. 04. 12.
Zobraziť detail
Opravujú cesty a chodníky na 40 uliciach

Koncom marca začali  firmy s opätovnou výrobou asfaltu, čo znamená, že  sa v našom meste začnú opravovať výtlky. Počas zimy sa používa len vrecovaný…

8. 04. 2024
2024. 04. 8.
Zobraziť detail