Mesto
Komárno
Kde to dýcha históriou
11. Oct 2023 10:46
2023. Oct 11. 10:46
Vyznamenali najlepších športovcov Komárna za rok 2022

V utorok 10. októbra 2023 popoludní v hoteli  Európa sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie najlepších športovcov mesta Komárna za rok 2022. Nominácie športových klubov vyhodnotila komisia športu a mládeže mestského zastupiteľstva, ktorá vybrala tých najlepších. K športovcom sa prihovorili a ich výkony ocenili predseda a podpredseda komisie športu a mládeže, Dávid Kovács a Róbert Mihalička, ocenenie odovzdali viceprimátor mesta Ondrej Gajdáč, spolu s vedúcimi predstaviteľmi komisie. Aj počas uplynulých rokov dosiahli komárňanskí športovci mimoriadne výsledky, vďaka ktorým šíria dobré meno nášho mesta a motivujú k športovaniu mladú aj staršiu generáciu. Zvláštne poďakovanie patrí Hotelu Európa, ktorý podporil našich športovcov.

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Mládež – olympijsky šport – kolektív sa stáva: K2 v zložení posádky Ľudovít TóthDominik DoktoríkKajak & kanoe klub Komárno

Dominik Doktorík sa venuje kanoistike už 10.rokov. Je juniorským reprezentantom a pripravuje sa na Majstrovstvá sveta a Európy spoločne s Ľudovítom Tóthom. Za svoj najväčí úspech považuje 6. miesto na Majstrovstvách sveta. Jedného dňa by sa chcel stať olympionikom.
Ľudovít Tóth sa kajaku venuje od svojich 10. rokov. Za svoje najväčšie úspechy považuje , že sa dostal na Majstrovstvá sveta a zajazdil tam 6.miesto a vyhral olympijské nádeje. Jeho výzvou je stať sa majstrom sveta a neskôr sa dostať na olympiádu.

V roku 2022 na jazere Zemník v Bratislave odštartovali jedno z najväčších kanoistických podujatí – Olympijské nádeje 2022, kde v zložení posádky Tóth – Doktorík v K2 1000 m získali 1. miesto a Majstrami Slovenska sa stali v kategórii K2 1000 m a v K2 na 200 m.

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Mládež – olympijsky šport – jednotlivci sa stáva: Bugár RékaKajak & kanoe klub Komárno

18 ročná talentovaná kajakárka Kajak & kanoe klubu Komárno.
V roku 2022 bola členkou slovenskej juniorskej reprezentácie a obsadila 2.miesto v hodnotení Slovenského pohára.
Na Majstrovstvách Slovenska na krátke trate vybojovala 4 tituly majsterky Slovenska v K1 na 200 m, K1 na 500 m, K2 na 200 m,K2 na 500m/.
Vynikajúci výsledok dosiahla na Majstrovstvách sveta juniorov v Szegede, kde si vybojovala STRIEBORNÚ MEDAILU V K2 NA 500 M .

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Dospelí – olympijsky šport – kolektív sa stáva : Volejbalový klub Spartak UJS Komárno

Volejbalisti Komárna sa v roku 2022 tešili zo zisku titulu majstra Slovenska a vyhrali tiež Slovenský pohár, čím v podstate vyhrali všetko, čo na slovenskej volejbalovej scéne jeden klub môže získať. Klub navyše mesto Komárno reprezentoval v sezóne 2021/2022 v prestížnej Lige Majstrov, bola to vyslovene historicky najúspešnejšia sezóna pre Volejbalový klub Spartak UJS Komárno, ktorou sa nemalou mierou zviditeľnilo aj naše mesto, pretože tieto úspechy sa rýchlo dostali do povedomia verejnosti. Získať takzvaný „double“ za jeden rok je vzácnosťou, majstrovský titul a pohár sa nevyhráva každý deň, preto bol rok pre 2022 pre klub v tomto naozaj výnimočný.

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Dospelí – olympijsky šport – jednotlivci sa stáva: Peter Mlynarčík

Peter Mlynarčík je rodákom z Detvy, no v Komárne pôsobil v sezónach 2020/2021 a 2021/2022, keď sa rýchlo adaptoval do nového prostredia nielen svojimi hráčskymi kvalitami, ale aj skúseným prístupom a ukážkou typického tímového hráča, ktorá zdobí jeho motiváciu byť stále najlepší. Aj preto sa stal reprezentantom Slovenska a s Komárnom získal počas svojho účinkovania v Komárne dva tituly a získal aj Slovenský pohár. V roku 2022 získal s volejbalistami Komárna na Slovensku všetko, čo získať on a jeho klub mohol a to :
Majster Slovenska vo volejbale 2022, extraliga mužov, 1.miesto s Komárnom
Víťaz Slovenského pohára 2022, volejbal mužov, 1.miesto s Komárnom
Najužitočnejší hráč extraligy mužov v sezóne 2021/2022
Najužitočnejší hráč (MVP) finále extraligy mužov v roku 2022
Kapitán reprezentácie Slovenska a účastník Zlatej Európskej ligy 2022

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Mládež – neolympijsky šport – jednotlivci sa stáva: Szayka Hanna SáraSlovenská federácia Kempo. Ocenenie si prevezme v neskoršom termíne.

K bojovému umeniu KEMPO Szayka Hanna Sára sa dostala, keď mala 4 roky. Je držiteľkou pásu druhého stupňa – oranžového. Navštevuje 3. triedu Základnej školy Eötvösövej. Je členkou Slovenskej federácie Kempo. Trénerom je Róbert Szayka.
Na Majstrovstvách sveta IFK KEMPO v Antalyi získala 3x 1. miesto, 1 x striebro a na Svetovom pohári v Kempo Budapest získala 2x 1.miesto, 1 x striebro.

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Dospelí – neolympijsky šport – kolektív sa stáva: Slovenská federácia Kempo – Szayka Kempo Dojo Komárno. Cenu si prevezme v neskoršom termíne.

Bola založená v roku 1995 a oficiálne zaregistrovaná v roku 1996. Založili ju Róbert Szayka z Komárna a János Weiszengruber z Tatabánye. Tréning dospelých začal v roku 1995 a tréning detí v roku 1998. Pod jeho vedením vychoval niekoľko majstrov sveta, európy a medailistov zo svetových a európskych šampionátov. Tréningy vedie Róbert Szayka, majster 6. danu.

Výsledky v roku 2022:

Bicske Cup International Kempo Championshipkolektív bronzová medaila
KEMPO EUROPEAN CHAMPIONSHIP Turecko, Antalya získali jeho zverenci – kolektív bronzovú medailu
Na svetovom pohári UWSKF KEMPO Budapest získali jeho zverenci – kolektív striebornú medailu.

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Dospelí – neolympijsky šport – jednotlivci sa stáva: Lajos SzalaiŠportovo strelecký klub ROYAL Komárno

Rodák s Komárna. Na podnet jeho strýka Karola Zsapku, ktorý v tom čase už bol reprezentantom SR a členom Športovo Streleckého Klubu Royal Komárno, sa stal aktívnym členom klubu. Pod jeho dohľadom, trénerom začal športovú streľbu z historických zbraní puškových disciplín. Láska k športu a vytrvalosť priniesol prvý medzinárodný úspech na Majstrovstvách Európy v Portugalsku, kde získal striebornú medailu ako reprezentant SR. Od uvedeného roku sa zúčastňuje ako reprezentant SR na Majstrovstvách Sveta, Európy a na ďalších medzinárodných majstrovstvách. Do roku 2022 získal ďalšie strieborné medaile na uvedených svetových súťažiach. Od roku 2013 je mnohonásobným majstrom Slovenskej republiky v rôznych puškových kategóriach.

Je držiteľom slovenských rekordov v disciplínách:
Perkusná puška civilná – 50m, stoj
Perkusná puška vojenská – 50m, stoj
Knôtová puška – 50m, stoj
Knôtová puška – 50m, kľak
Perkusná puška vojenská – 100m, v leže

V roku 2022 získal :

Medzinárodné Majstrovstvá SR v streľbe z historických zbraní 2022, Gajary 5-7.8.2022, Vetterli R – perkusná puška replika civilná – 50 m – stoj, 1.miesto

Medzinárodné Majstrovstvá SR v streľbe z historických zbraní 2022, Gajary 5-7.8.2022, Tanegashima R – knôtová puška replika – 50 m 1.miesto

M.L.A.I.C. World Championships 2022 13. – 20. August 2022 in Pforzheim – Germany ( Majstrovstva sveta), Pforzheim – perkusná puška civilná – 50 m – stoj – družstvo, 2.miesto

M.L.A.I.C. World Championships 2022 13. – 20. August 2022 in Pforzheim – Germany ( Majstrovstva sveta), Enfield – perkusná puška vojenská – 50 m – stoj – družstvo, 2.miesto

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Senior – veterán sa stáva : Patrik Hrabovsky. Ocenenie si prevezme v neskoršom termíne.

Patrik Hrabovsky ako 33 ročný sa začal venovať bojovému umeniu. Zúčastňoval sa všetkých sústredení, tréningy nikdy nevynechal, a ak mu to čas dovolil, chodil trénovať aj do Maďarska. A to malo za následok, že v roku 2022 na svetovom šampionáte na Majtrovstvách sveta KEMPO v tureckej Antályi získal 1x zlatú medailu,1x striebornú medailu a 3x bronzovú medailu.
V súčasnosti je hrdým majiteľom modrého pásu a je viacnásobným majstrom európy a sveta. Je členom Slovenskej federácie Kempo. Jeho učiteľom je Róbert Szayka.

Najlepším trénerom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Tréner sa stáva: Juraj Tarr. Ocenenie si prevezme v neskoršom termíne.

Juraj Tarr patrí medzi našich najúspešnejších rýchlostných kanoistov. Dvojnásobný strieborný olympijský medailista z Pekingu z roku 2008 a z olympiády v Riu de Janeiro z roku 2016, štvornásobný majster sveta, medailista zo svetových a európskych šampionátov.
Aktívnu športovú činnosť ukončil v roku 2019.
Zostal pri športe v pozícii trénera vo svojej „materskej komárňanskej lodenici“ – v Kajak & Kanoe klube. Skúsenosti, ktoré získal počas svojej bohatej aktívnej kariéry, odovzdáva juniorom -mladej nastupujúcej generácii rýchlostných kanoistov v Komárne. Radí im v športovej príprave a motivuje ich k zodpovednej a profesionálnej športovej príprave. Oni sa mu odvďačia skvelými výkonmi. Veď patria medzi najlepších na Slovensku a začínajú sa presadzovať aj na medzinárodnej úrovni. V roku 2022 jeho zverenci úspešne reprezentovali Slovensko na juniorských majstrovstvách Európy a juniorských majstrovstvách sveta.

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Osobnosť v športe sa stáva: Knihár Michal.

V 80 rokoch obnovil činnosť plaveckého športu v Komárne založením plaveckého oddielu Spartak Komárno .Do roku 1990 získali jeho zverenci množstvo titulov Majstrov Slovenskej republiky.Od roku 1990 do 1996 pôsobil ako tréner plávania v Rakúsku. Po návrate zo zahraničia v roku 2006 pokračoval v trénerskej práci v Plaveckom klube Delta Komárno a vychoval opäť veľa kvalitných plavcov. Pod jeho vedením získali športovci cenné kovy a tituly na Slovensku, reprezentantmi Slovenska sa stali Maitz Miklós, Marian Dragúň, Bielik Kevin, Kušík Alex, Miriama Szászová.
S plaveckými úspechmi reprezentoval Komárno na mnohých miestach v Európe. Jeho zverenci sa zúčastnili na 14 plaveckých mítingoch na Slovensku, v Maďarsku, v Rakúsku a v Česku.
V roku 2022 doviedol do Slovenského reprezentačného týmu plávania A Družstvo mladších juniorov – Miriamu Szászovú.
Pod jeho vedením plavci Delta Klub Komárno v roku 2022 dosiahli vo vekových kategóriách , open , junior , mladší žiaci na domácich a zahraničných podujatiach 57 krát zlatú medailu, 18 krát striebornú medailu a 26 krát bronzovú medailu.

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii Prínos pre rozvoj športu sa stáva: Ladislav Ódor.

Ladislav Ódor, trénovaniu detí sa venuje od roku 2016. Ide o kategóriu mini kajak , kde sú pretekári od veku 8 až po 12.rokov. Na Majstrovstvách SR dosiahli 6 medailí, z toho 2x zlato, 3x striebro a 1x bronz. V pretekoch zaradených do Slovenského pohára získali jeho zverenci spolu 86 medailí , z toho 46x zlato, 18x striebro a 22x bronz.

Najlepším športovcom mesta Komárna za rok 2022 v kategórii športovec , ktorý nepôsobí v komárňanskom klube, ale má trvalý pobyt v Komárne sa stáva : Adam Botek. Ocenenie si prevezme v neskoršom termíne.

Adam Botek – odchovanec komárňanskej rýchlostnej kanoistiky, člen Športového centra polície, reprezentant SR v rýchlostnej kanoistike.
Adam Botek sa narodil v Mekke rýchlostnej kanoistiky – v Komárne. Odmala sa venoval viacerým športom, napokon ho však vo veku 10 rokov zlákala kanoistika. Vodácke základy dávala Botekovi v Komárne trénerka Kristína Medovčíková. Vo veku 18 rokov ho prevzal pod svoje vedenie Peter Likér. Veľmi náročný tréner v ňom vybadal veľký potenciál a sústredil sa na to, aby svoju prirodzenú silu a obrovskú vytrvalostnú kapacitu umocnil zlepšením techniky pádlovania. Talentovaný a pracovitý pretekár sa rýchlo presvedčil, že prísna disciplína a tvrdší režim prinášajú na vode zrelé ovocie.

V roku 2022 na Majstrovstvách Európy v Mnichove v štvorkajaku na 500 m s Balážom, Myšákom a Zalkom získal striebro, v K2 na rovnakej trati s Vlčekom skončili na siedmej priečke.

Ďalšie aktuality
Nová webová stránka o športových možnostiach

Primátor Béla Keszegh usporiadal na radnici tlačovú konferenciu o význame športu a fyzickej aktivity. Bola vytvorená webová stránka so všetkými informáciami o…

9. 07. 2024
2024. 07. 9.
Zobraziť detail
MIMORIADNA SITUÁCIA

Dňa 26. júna 2024 o 20.00 hod bola vyhlásená mimoriadna situácia a 3. stupeň povodňovej aktivity z dôvodu prietrže mračien, ktoré spôsobili…

1. 07. 2024
2024. 07. 1.
Zobraziť detail
Zberný dvor bude počas štátneho sviatku zatvorený

Príslušný odbor Mestského úradu v Komárne oznamuje občanom mesta, že zberný dvor v Komárne na Harčášskej ceste bude počas štátneho sviatku 5. júla (piatok)…

1. 07. 2024
2024. 07. 1.
Zobraziť detail
Kompostáreň bude počas štátneho sviatku zatvorená

Príslušný odbor Mestského úradu v Komárne oznamuje občanom mesta, že kompostáreň v Komárne na Hadovskej ceste bude počas štátneho sviatku 5. júla (piatok)…

1. 07. 2024
2024. 07. 1.
Zobraziť detail